<< Strona główna
Kandydaci Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość do Rady Powiatu - Okręg 2. Lista wyborcza NR 10.
1 Janusz Maniecki. Janusz Maniecki, dzierżoniowianin od urodzenia. Wieloletni nauczyciel i dyrektor szkół różnych typów miasta i powiatu. Historyk, publicysta, współpracownik lokalnej prasy. Autor książek i artykułów o najnowszej historii kraju i regionu. Przewodniczący Klubu GP Dzierżoniów II, członek zarządu Obywatelskiego Ruchu Patriotycznego.
Od stycznia 2016 roku dyrektor biura poselskiego Michała Dworczyka Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Założyciel i członek zarządu ORP, inicjator wielu uroczystości i wydarzeń patriotycznych w mieście i regionie, m.in. odsłonięcia w Dzierżoniowie pomnika Żołnierzy Wyklętych, „Marszu Gwiaździstego” na Wielką Sowę czy Dnia Flagi Narodowej.
W samorządzie powiatowym postawimy na sprawny, kompetentny i przyjazny mieszkańcom aparat urzędniczy, zadbamy o stan dróg powiatowych, poprawmy stan ochrony zdrowia i edukacji, dzięki możliwościom dobrej współpracy z rządem skutecznie promować będziemy powiat i wykorzystać jego walory turystyczne.
2 Maciej Rojek. Maciej Rojek – urodzony 1972, dzierżoniowianin od urodzenia, absolwent słynnej w Polsce „Radiobudy”. Od 1998 przedsiębiorca w branży materiałów budowlanych.
Pracował w latach 1998 – 2008 w firmie „Wodan” sp. z oo. gdzie pełnił również funkcje dyrektora.
W latach 2008 – 2014 kierował oddziałem firmy SIG Polska na terenie dawnego województwa wałbrzyskiego, a od 2014 do chwili obecnej jest dyrektorem oddziału 3W Dystrybucja Budowlana.
Społecznik, organizator wielu imprez sportowych i patriotycznych, w tym dwukrotnie Biegu „Wilczym tropem” w naszym powiecie.
W latach 2016=2018 – był wiceprezesem UKS „Lechia„ Dzierżoniów, kształcącego młodych piłkarzy.
Od niedawna członek GRH 58 PP.
Jeżeli zostanę wybrany do Rady Powiatu zajmę się pracą z młodzieżą oraz usprawnieniem działania administracji powiatowej - deklaruje kandydat do RP.
3 Kazimierz Mikołaj Janeczko. Kazimierz Mikołaj Janeczko, urodzony w 1946r., absolwent Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Zielonej Górze - 1978r. Zawód nauczyciel, żonaty, dwóch synów, szczęśliwy dziadek czwórki wnucząt. Emerytowany nauczyciel 1967-2002, wicedyrektor Zespołu Szkół Radiotechnicznych w Dzierżoniowie - 1990-2002. Publicysta, autor i administrator serwisów informacyjnych, fotografik.
Doświadczony samorządowiec, był radnym Rady Miejskiej Dzierżoniowa w latach 1990-1994 oraz radnym Rady Powiatu Dzierżoniowskiego w latach 1999-2012. Inicjator oświadczenia Rady Miejskiej w sprawie ochrony dzieci i młodzieży przed ideologią gender - 2014r.
Za wybitne osiągnięcia w pracy zawodowej odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski – 2002r., Medalem Komisji Edukacji Narodowej - 2009r. a za działalność opozycyjną Medalem Niezłomni - 2013r. Członek Akcji Katolickiej od 2003r. oraz Klubu Gazety Polskiej Dzierżoniów II. Współzałożyciel Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego – 2013r., członek Towarzystwa Miłośników Dzierżoniowa.
Jako osoba ze znacznym stopniem niepełnosprawności znam i rozumiem oczekiwania i potrzeby niepełnosprawnych. Zobowiązuję się, że będę podejmował i wspierał rozwiązania na rzecz równego i zgodnego z prawem dostępu osób niepełnosprawnych do przysługujących im świadczeń m.in. poprzez wizyty urzędników u osób starszych i niepełnosprawnych. Będę zabiegał o poprawę ich sytuacji w powiecie poprzez ułatwienia komunikacyjne w dostępie do służby zdrowia, zakładów opieki oraz szpitali. Będę promował naturalne wzorce życia rodzinnego oraz ochronę dzieci i młodzieży przed deprawacją.

Z poważaniem Kazimierz M. Janeczko
4 Krystyna Okoniewska.  Dr nauk medycznych Krystyna Okoniewska urodziła się w Bielawie. W 2010 r. ukończyła I LO w Dzierżoniowie. W 2010 roku rozpoczęła studia wyższe na Wydziale Medycyny Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, które ukończyła w 2016 r. Po zakończeniu studiów odbyła staż lekarski w Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym „Latawiec” w Świdnicy, a następnie rozpoczęła pracę w ZiKFK UM we Wrocławiu na stanowisku lekarza rezydenta w dziedzinie farmakologii klinicznej. Jest osobą aktywną nie tylko w dziedzinie nauk medycznych lecz także w dyscyplinie sportowej jaką jest pływanie.
5 Lidia Sowa.  Grzegorz Hercuń 41 lat, dzierżoniowianin od najmłodszych lat, żonaty - ( żona Anna – wieloletni nauczyciel I LO, obecnie prezes stowarzyszenia IDŹ DO PRZODU), ojciec dwóch synów- Grzegorz (14 lat) i Antoni (10 lat).
Absolwent II LO w Dzierżoniowie, magister Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego.
Od 20 lat prowadzi własną działalność gospodarczą, właściciel sklepu internetowego-specjalizującego się w sprzedaży francuskich antyków.
Chętnie angażuje się w działania mające na celu krzewienie sportu wśród dzieci i młodzieży i jest zwolennikiem wyrównywania szans w społeczeństwie. Wolontariusz oraz główny sponsor realizacji projektów Stowarzyszenia Idź do Przodu, w ramach którego odbywają się bezpłatne zajęcia, treningi oraz eventy sportowo-rekreacyjne dla każdego.
Od najmłodszych lat jego pasją był sport, później również historia i publicystyka. Zagorzały sportowiec, na co dzień trenuje taekwondo i jest zawodnikiem drużyny piłkarskiej A-klasowego BOX-METu Piskorzów.
Od lat interesuje się i zna problemy małej i średniej przedsiębiorczości. Zauważa bariery, na które napotykają osoby prowadzące samodzielnie działalność gospodarczą.
To właśnie przezwyciężając takie trudności hartował swoją wytrwałość i zdobywał wiedzę, którą pragnie wykorzystać w pracy samorządowej. Jest zagorzałym zwolennikiem niskich podatków.
Otrzymaną dietę w radzie Starostwa zamierza przeznaczać na kształtowanie pozytywnych postaw wśród dzieci i młodzieży, poprzez wspieranie ich rozwoju ze szczególnym uwzględnieniem kultury fizycznej.
6 Kazimierz M. Janeczko. Katarzyna Magdalena Kowalczyk.
Mam 29 lat. Jestem absolwentką Wydziału Prawa Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, kierunek Prawo. W 2014 roku rozpoczęłam aplikację adwokacką, a w 2018 roku uzyskałam tytuł adwokata. Obecnie pracuje jako adwokat w Kancelarii Adwokackiej. Mimo tego, iż wcześniej nie byłam radną jestem zaznajomiona z wykonywaniem funkcji radnego, bowiem na co dzień, w pracy zawodowej zajmuje sie między innymi obsługą prawną Gminy Miejskiej.
7 Borzena Pyrkosz. Bożena Pyrkosz.
Jestem absolwentką Politechniki Wrocławskiej – kierunek chemia. Od trzydziestu lat pracuję w szkole jako nauczyciel. Urodziłam się, mieszkam i pracuję w Dzierżoniowie. Lubię moje miasto, chętnie w nim odpoczywam i spełniam się zawodowo. Nie są mi obojętne sprawy Dzierżoniowa, jego okolic oraz mieszkańców.
Od wielu lat wraz z przyjaciółmi włączam się w życie parafii pw. św. Jerzego. Lubię śpiewać, słuchać muzykę, czytać książki, nade wszystko być z innymi ludźmi i wśród nich pracować, tworzyć, rozwijać siebie.
8 jadwiga Patalon. Jadwiga Patalon.
Absolwentka Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu (wydział inżynieryjno-ekonomiczny przemysłu-1995 r.). Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu ( Analityk finansowy) Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu nauczyciel teoretycznych przedmiotów zawodowych ( od 1996 r.) oraz egzaminator Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej we Wrocławiu w zakresie egzaminu zawodowego – technik ekonomista.|
Praca społeczna - pracuje w Stowarzyszeniu Pomocy Szkole "Harfa" Na Rzecz Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Wojciecha Kilara w Dzierżoniowie, Członek Ruchu Społecznego im. Lecha Kaczyńskiego na Dolnym Śląsku - okręg dzierżoniowski, członek Ruchu Kontroli Wyborów. Interesuje się najnowszą historią Polski, bieżącą polityką.
9 Eugeniusz Jan Łabędzki. Eugeniusz Jan Łabęcki
Emeryt, mieszkaniec Dzierżoniowa od 1951 roku. Jestem magistrem inżynierem, absolwentem Politechniki Wrocławskiej na wydziale mechanicznym. Urodziłem się we Francji w górniczym okręgu Calais. Rodzina – żona i dwóch dorosłych synów. Byłem radnym Rady Miejskiej Dzierżoniowa II, III, IV i V kadencji od 1994 do 2010 roku. W latach 2010-2014 byłem radnym Rady Powiatu Dzierżoniowskiego. W trakcie swej społecznej działalności złożyłem ponad 250 wniosków i interpelacji, które w większości zostały zrealizowane, poprawiając stan infrastruktury technicznej miasta bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz warunki życia mieszkańców.
Od 1962 roku pracowałem w ZR „Diora” kolejno na stanowiskach: technologa, konstruktora, kierownika wydziału mechanicznego, a ostatnie 20 lat jako szef utrzymania ruchu w całym zakładzie.
Jeśli zostanę wybrany radnym powiatu to zajmę się w szczególności poprawa stanu ochrony zdrowia, środowiska naturalnego oraz wykorzystania walorów turystycznych naszego regionu.