Strona główna

O nas

Bieżące informacje PiS

Rada Powiatu V Kadencji

Spotkania z mieszkańcami

Komunikaty

Linki

Kontakt

89. miesięcznica..." />
89. miesięcznica Katastrofy Smoleńskiej - 10.09.2017.
Nawet jeżeli w pewnych sprawach pozostaniemy w Europie sami, to pozostaniemy i będziemy tą wyspą wolności, tolerancji. Tego wszystkiego, co tak silnie było obecne w naszej historii – mówił przed Pałacem Prezydenckim podczas uroczystości związanych z 89. miesięcznicą smoleńską prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.
– Cierpliwość i konsekwencja zwyciężą i to musimy brać pod uwagę zawsze. Nie tylko w tej sprawie, tak ważnej dla polskiej godności, honoru i suwerenności, ale też we wszystkich innych sprawach w których spotykamy się z zupełnie niespodziewanym oporem – podkreślał. Były premier przekonywał, że mimo różnicy zdań trzeba mieć pewność, że "idziemy razem" i jeśli tak będzie, to pewnego dnia będziemy mogli powiedzieć, że mamy IV Rzeczpospolitą. – Że Polska została naprawiona, że mamy taką Polskę której chcemy, Polskę sprawiedliwą, suwerenną, niepodległą i silną – wskazywał. – O taką Polskę zabiegamy, o taka Polskę walczymy i bądźcie pewni, że będziemy taką mieli, że nikt nam nie narzuci woli z zewnątrz. Że nawet jeżeli w pewnych sprawach pozostaniemy w Europie sami, to pozostaniemy i będziemy tą wyspą wolności, tolerancji. Tego wszystkiego, co tak silnie było obecne w naszej historii – podkreślał.
Po raz 89. spotkaliśmy się przed Pomnikiem Żołnierzy Wyklętych, aby wspomnieć i pomodlić się w intencji ofiar Katastrofy Smoleńskiej. Pamiętamy o wybitnych Polakach, którzy zginęli w niej, wśród nich: prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, grupa parlamentarzystów, dowódcy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP, pracownicy Kancelarii Prezydenta, szefowie instytucji państwowych, duchowni, przedstawiciele ministerstw, organizacji kombatanckich i społecznych oraz osoby towarzyszące, stanowiący delegację polską na uroczystości związane z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, a także załoga samolotu.
Tragedia smoleńska była wydarzeniem, które będzie wybijało się na tle dziesięcioleci, ale to także reakcja polskiego społeczeństwa, które mimo przeważającej przewagi - medialnej, ekonomicznej, wszelkiego rodzaju - tej strony, która chciała to zadeptać i zagłuszyć, nie zgodziło się na to, żeby fundamentem wolnej Polski było kłamstwo - mówił w programie „Minęła Dwudziesta” (TVP Info) Michał Karnowski.
Przewodniczący klubu Janusz Maniecki stwierdził, że jesteśmy coraz bliżej wyjaśnienia przyczyn katastrofy, ale jak zaznaczył dochodzenie do prawdy będzie jeszcze długo trwało. Chciałbym, by działo się to szybciej, ale doceniam to, co się dzieje. Wielkim zwycięstwem polskiego społeczeństwa obywatelskiego jest to, że tej pamięci, mimo usilnych starań ówcześnie rządzącej koalicji PO-PSL, nie udało się wymazać i zagłuszyć - podkreślił.
kmj

   
89. miesięcznica Katastrofy Smoleńskiej - 10.09.2017. 89. miesięcznica Katastrofy Smoleńskiej - 10.09.2017. 89. miesięcznica Katastrofy Smoleńskiej - 10.09.2017. 89. miesięcznica Katastrofy Smoleńskiej - 10.09.2017. 89. miesięcznica Katastrofy Smoleńskiej - 10.09.2017. 89. miesięcznica Katastrofy Smoleńskiej - 10.09.2017.
89. miesięcznica Katastrofy Smoleńskiej - 10.09.2017. 89. miesięcznica Katastrofy Smoleńskiej - 10.09.2017. 89. miesięcznica Katastrofy Smoleńskiej - 10.09.2017. 89. miesięcznica Katastrofy Smoleńskiej - 10.09.2017. 89. miesięcznica Katastrofy Smoleńskiej - 10.09.2017. 89. miesięcznica Katastrofy Smoleńskiej - 10.09.2017.