Strona główna

O nas

Bieżące informacje PiS

Rada Powiatu V Kadencji

Spotkania i uroczystości

Komunikaty

Linki

Kontakt

62. miesięcznica.
62. miesięcy po Tragedii Smoleńskiej w Dzierżoniowie
Jezus powiedział, że kamienie wołać będą. Przyjdzie dzień, że wrak w Smoleńsku powie jak te kamienie swoją prawdę - mówił ks. dr Piotr Pawlukiewicz w czasie mszy świętej w intencji ofiar tragedii smoleńskiej.

Ponownie, po raz pierwszy od pięciu lat, wspominając śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego Wielkiego Polaka i Męża Stanu, możemy być dumni z wybranego w ostatnich wyborach przez naród polskiego prezydenta. Spotykaliśmy się przy Pomniku Losów Ojczyzny po raz pierwszy po zwycięstwie Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich. Jego osoba jest dla nas gwarancją, że prawda o tragedii smoleńskiej zostanie ostatecznie wyjaśniona, a winni tej największej w powojennych dziejach Polski tragedii zostaną przykładnie osądzeni i ukarani. My zawsze będziemy pamiętać o ofiarach katastrofy smoleńskiej; wygrana Andrzeja Dudy daje nam wiele siły do dalszego działania. Przywraca nam wiarę w to, że zaczniemy budować sprawiedliwe i suwerenne państwo. Państwo, o którym marzyliśmy w latach osiemdziesiątych, kiedy powstawała Solidarność. Państwo, w którym praca dla dobra wspólnego, pamięć o historii i tradycji, duma z bycia Polakiem, pamięć o naszych chrześcijańskich korzeniach, pomyślność oraz godność obywateli będzie najważniejszym przesłaniem.
62. miesięcy po Smoleńsku w Dzierżoniowie- 10.06.2015. Zwycięstwo prezydenta Andrzeja Dudy to początek powrotu do zmian, które rozpoczęły się w 2005 r., ale zostały przerwane. Dzisiaj jest duża szansa na zerwanie z III RP zbudowaną w Magdalence. Mam na myśli wizję państwa sprawiedliwego i sprawnego, w którym przywraca się znaczenie podstawowym wartościom, gdzie uczciwość i pracowitość są wynagradzane, a kombinatorstwo, korupcja i kłamstwo potępiane. To tak mało, ale jednocześnie tak dużo. Do tego właśnie zobowiązaliśmy Andrzeja Dudę wybierając go na prezydenta RP. Jestem przekonany, że będzie o tym pamiętał i wywiąże się z obietnic, które złożył w kampanii wyborczej i zadba o dobro wspólne, które nazywa się Rzeczpospolita – Res publica, czyli nasza, publiczna rzecz. Jak pisał Cyprian Kamil Norwid: "Jeszcze tylko kilka ciężkich chmur... I wciąż tylko jeden jeszcze trud, Wysilenie jedno - jeden cud - A potem" - wolna Polska.
Jak co miesiąc mieszkańcy Dzierżoniowa ze środowisk patriotycznych, modlili się odmawiając Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji ofiar i ich rodzin, dziękowali za mądry wybór Polaków, posilili o całkowite przebudzenie się naszych rodaków, posilili również o opiekę nad naszą Ojczyzną i prezydentem Andrzejem Dudą oraz o zwycięstwo w październikowych wyborach parlamentarnych.
kmj
 
62. miesięcy po Smoleńsku w Dzierżoniowie- 10.06.2015. 62. miesięcy po Smoleńsku w Dzierżoniowie- 10.06.2015. 62. miesięcy po Smoleńsku w Dzierżoniowie- 10.06.2015. 62. miesięcy po Smoleńsku w Dzierżoniowie- 10.06.2015. 62. miesięcy po Smoleńsku w Dzierżoniowie- 10.06.2015. 62. miesięcy po Smoleńsku w Dzierżoniowie- 10.06.2015. 62. miesięcy po Smoleńsku w Dzierżoniowie- 10.06.2015. 62. miesięcy po Smoleńsku w Dzierżoniowie- 10.06.2015. 62. miesięcy po Smoleńsku w Dzierżoniowie- 10.06.2015. 62. miesięcy po Smoleńsku w Dzierżoniowie- 10.06.2015.
  Fotografie Kazimierz M. Janeczko (STF).